Google hesabının önemi


Bir çok kişi google hesabına sahip olduğunun bile farkında değildir. Android kullanan herkesin bir google hesabı vardır. Bu hesap olmaz ise google play'dan uygulama indiremezsiniz. Bu yüzden telefonu satın aldığınızda bayiler direk uydurma bir hesap açarak sorun yaşamanızın önüne geçerler. Bu durum bana iş düşmedi ne güzel dedirtse bile telefonda bir sorun olduğunda dosyaları nasıl kurtarırım, oyunlardaki hesaplar gidecek mi gibi soruların doğmasına neden olur ve google hesaplarını bilmedikleri için artık dosyaları kurtarmak zor olmuştur. Hele ki ekran şifresini unutmuş iseniz sonuçlar hiç umduğunuz gibi olmuyor. Bu yüzden google hesabı önemlidir.


Google hesabı ne işe yarar

Google hesabı bizim şuan kullanmış olduğumuz blogger dahil altında bir çok servis barındırır. Bunları sıralamak gerekir ise aslında hepsinin farklı bir kullanım alanı vardır. Bunlar blogger, fotoğraflar, gmail, google plus, youtube gibi hizmetlerdir. İsterseniz bunlara tek tek değinelim.


Google drive

Google drive servisi dosyalarımızı yedekleyebileceğimiz bir bulut sistemidir. Kısacası internet üzerinde bize bir harddisk verir. Bu harddiske istediğimiz yerde internet var ise ulaşabiliriz. Bu servis bize dosya taşıma veya yedekleme'de büyük avantajlar sağlar. Toplantıya sunum götürür iken flas belleğe bir şey olur ise ortada kalmazsınız ve hemen bu servis sayesinde sunumu indirir ve kullanmaya başlarsınız. Bu sadece bir kullanım örneğidir. Siz bunu istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. 

Google fotoğraflar

Google fotoğralar sayesinde blogger'da paylaştığınız resimleri yedekleyebilir, telefonda veya tablette çektiğiniz resimleri yedekleyebilir ve bunları klasörler haline getirerek düzenleyebilirsiniz. Bu sayede hiç bir resminiz kaybolmamış olur. Bu çok hayat kurtarıcı bir durum olabilir. Eğer resimlerinizi sürekli başka yerlere aktararak yedekliyor iseniz artık buna gerek yok çünkü bu servis sayesinde hesabınız otomatik yedekleyecektir. 

Blogger

Blogger servisi bizim gibi içerik üretmenizi sağlayan bir servistir. Eğer siz'de bir içerik üretmek istiyor veya ücretsiz bir web sitesi açmak istiyor iseniz bu servisi kullanabilirsiniz. Bu sayede düzenli bir yapıya sahip yedekleriniz ve siteniz olmuş olur. 

Yourube

Youtube servisi google tarafından sağlanan internet paylaşım ağıdır. Burada videolarınızı paylaşabilir veya kanalları takip edebilirsiniz. Bu sadeye yeni eklenen videolardan anında haberdar olursunuz. Eğer bir kanal açarsanız ve burada reklam almayı başarır iseniz gelir bile elde edebilirsiniz. 

Gmail

Gmail servisi biraz kapsamlı servistir. Bu servis tam bir e-posta olarak çalışıyordur ve sade yapısıyla birbirine karışmayan mesaj derleme yapısı vardır. Bu yönüyle modern e-posta arıyanler için bütünleşik yapıda sunulmuş güzel bir alternatiftir. Eğer telefonunuzda senkronizasyonu açmış iseniz gmail içerisindeki kişiler bölümüne rehberinizi yedekler ve bu sayede numaralarınızın birden yok olması engellenmiş olur. İsterseniz bilgilerinizi çok rahat yeni bir cihaz aldığınızda ona aktarabilirsiniz. 

Google Oyun

Bu servis bizim oyunlar'da ki başarılarımızı kaydeder. Bu sayede cihaz değiştirdiğimizde veya cihazı sıfırladığımız'da oyundaki karakterimiz kaybolmamış olur. Clash of clans gibi oyunlar oynayanlar bilecektir ki oyundaki karakterinizin yok olması demek ayların emeğinin'de birden gitmesi demektir. Bu yüzden her oyuna girdiğiniz'de oturum açarak karakterinizi yedeklemeniz önemlidir. 

Google plus

Google + servisi aslında çok fazla tercih edilmese'de bir sosyal medyadır. Facebook, twitter gibi çözümlerin karşısına gelse'de çok fazla kabul görmemiştir. Aslına bakarsanız güzel bir sistem olsa'da pek fazla tercih edilen bir servis değildir. 

Hangouts

Hangouts servisi google tarafından sunulmuş olan görüntülü konuşma ve mesajlaşma servisidir. Buda rakipleri karşısında çok fazla kabul görmemiştir ama canlı yayın yapmak isterseniz veya görüntülü konuşma yapacak iseniz güzel bir çözümdür. 

Google haberler

Bu servis sayesinde sizin ilgi alanınıza göre haberler güncel olarak size sunulmaktadır. Günlük hayatta android tarafında çok fazla tercih edilen bu servis bir çok haber kanalını birleştirdiği için ek yazılımlar kadar iyi çalışıyordur ve sisteme yerleşik olduğu için daha çok tercih edilir. 
Saf android'de sol menüde ayrıca anlık olarak sürekli yenilenerek günlük hayata çok iyi bir şekilde entegre olmuştur. 

Sonuç

Google hesabınızı başkasına açtırmayın. Siz bu servisleri kullanmayacak olsanız bile bu bilgilerinin başkasının hesabında olmasını istemezsiniz. Bu yüzden siz siz olun kendi bildiğiniz bir hesabı kullanın. Nasıl facebook, twitter, instagram hesabınız var bir tanede google hesabınız olsun ki siz güvende kalın. Ayrıca bu servislerin sağladığı avantajlardan mahrum kalmak istemezsiniz. 
Google hesabının önemi Google hesabının önemi Reviewed by Ercüment Solmaz on 09:08 Rating: 5

Hiç yorum yok

Video