Network marketing detayı

Network marketing olayında kendi siteni açıp buradan reklam göstererek gelir elde etmek gibi mantıklı yollarla birlikte tıklama kazandırma anket doldurma gibi bir çok farklı yolları var. Bunların çoğu insanlara umut satıyorlar. Bir çoğunun para göndermek için 100 dolar ve üstü gelir biriktirmeyi koşul koyduğunu görüyorum. Bunlarda 500 dolar üstü limit koyanlar'da genelde bu değere ulaşamadan kullanmayı bırakıyorsunuz ve şirkete uzaktan ücretsiz çalışmış gibi para kazandırıyorsunuz.

Bu tür tıklama üzerine para veren şirketler genelde siteler ve kanallara sahte görüntüleme raporu vermek için ortaya çıkıyorlar. Diğer bir deyişle reklam vereni kandırıp sitenin gelirinden komisyon alıyorlar. Burada önemli olan konu ise tıklamaların farklı ip ve zamanda gelmesi gerekiyor. Bunu yapmak için bizlere tıklama başı 10 kuruş gibi cazip Fırsatlar sunuyorlar. Bizde 1000 tıklama 100 lira iyi paraymış düşüncesi ile bu sisteme giriyoruz. İlk haftalarda ciddi tıklama yapıyoruz ama ben bu sistemde 2'den fazla ödeme alanını görmedim. Genelde ilk ödeme 1 hafta içinde gerçekleşirken 2. ödeme 1 ayı bulabiliyor. Tabi para biriktikten sonra bu durum gerçekleşiyor. Firma 3. ödeme yaklaştıkça siz tıklama yapsanız bile bunları saymamaya veya ödemeyi geciktirmeye başlıyor. Buda bizde morel bozukluğu yaratıyor.
Firma burada seni kaybetmek istiyor çünkü sen bu sistemden gelir elde ediyorsun ve onun için artık bir yüksün. Ayrıca tıklamaları bizim yapıyor olmamız çok sıkıcı bir işlem ki genelde 1 aydan fazla bu sistemde takılmayız.

Kairos ise aslında aynı mantıkta çalışıyor. Tek farkı tıklamayı biz değil bizim bilgisayarımıza yüklediği solucan yani bir robot gerçekleştiriyor. Uzaktan sisteme erişip kendini güvenli gösterdiği için virüs olarak tanınmıyor ve rahat rahat işini yapıyor.
 
Ayrıca bu durumda Farklı zamanda farklı sitelere giriş yapma giriş yapmak için uğraş gösteriyorlar. Sonuçta uzaktan senin bilgisayarına bir yazılım yüklüyor ve iletişim için yer ayırıyor. Senin bilgisayarın ağa bağlandığı an otomatik sistem işliyor.
Burada seni bilgisayara açık tutmaya teşvik etmeli ki gelir elde etsin. Yaptığı şey ortada senden para alıyor ki sen bunu geri alana kadar sistemi açık tut. Nasıl bitcoin kasarken bilgisayarı açık tutuyorsun aynı mantık.
Buradan gelir elde edebilirsin ama elde ettiğin gelir arttıkça seni biraz istemeyeceklerdir ve ödeme yapacaklarının garantisi yok. Çünkü yasal bir dayanağı yok. Biz risk alıyoruz kısacası.
 

Peki bunlar kendi bilgisayarları ile bunu yapamazlar mı? Yaparlar ama maliyetli olur. Bu sisteme girdiğiniz için bizim elektriğimiz harcanıyor. Bizim internetimiz kullanılıyor ve işlem gücü bizim bilgisayarımızda kalıyor. Eğer ki sistemimiz iyiyse boş beklerken yüksek yoğunlukta kullanarak aşırı gelir elde ediyorlar.
 
Bize verdiği aylık 100 dolar ise onlar zaten saniyede kazanıyorlar bunu. 50 mbps bir internet, i7 işlemci, 8 gb ram ile sisteme üye olur ve boşta bunlar için açık bekletir isen bunlar sana koklatır ama çok kazanırlar. Böyle düşününce sana verdiği 100 dolar hiç bir şey ki veriyorlar gibi duruyor.
Çoğu firma 2 ay durup giderler ama bunlar uzun süredir varlar. 6 ay ve 1 yıl kadar kullanıldığında halen kalmaya devam ederler ise kullanılabilir gelir elde etmek için ama riskleri var.
 

Geçen patlak veren ddos saldırılarında başrol oyuncusu olma ihtimalin çok yüksek. Bu tür hizmet verenler böyle gelir elde etmek dışında aysal olmayan işler içinde kullanıyor. Senin bilgisayarından 100 fraklı siteye tık göndereceğine tek siteye 100 tane gönderiyor. Elinde 50.000.000 kullanıcı olunca 5 milyar gibi yükleme oluyor ki bu tür yüklemelerde ufak çaplı şirketlerin sunucusu çöküyor. Bu sayı daha ufak rakamlar ve burada suçlu biziz çünkü bilgisayar bizim.
 
Aklına takılacak nokta şu olabilir depolama işgal ediyor. Etmesi normal çünkü senin bilgisayarına bir solucak yüklüyor. Bu solucak gereğinden fazla zeki ve elindeki listedeki milyonlarca siteyi robot olarak yakalanmadan sürekli ziyaret ediyor. Yönlendirme yapabiliyor, sistemde kasmaya neden olmuyor, arka planda depolama doluluğu dışında dikkatli şekilde bakılmadıkça fark edilme'den çalışıyor. Bu kadar kapsamlı bir yazılım ufak yer tutmaz. Kimi zaman bunların sayısı arttırılıyor ise depolamayı doldurur. Zaten bunun iznini senden en başta alıyorlar. Biraz karışık oldu ama genel kapsamda çalışma prensipleri budur.
Network marketing detayı Network marketing detayı Reviewed by Ercüment Solmaz on 09:01 Rating: 5

Hiç yorum yok

Video