Teknoloji alışverişinde nelere dikkat edilmelidir

Bugün sizlere teknoloji alışverişi yaparken nelere dikkat etmemiz gerektiğinden bahsedeceğim. Alacağımız şey ne olursa olsun bu genel bir bilgilendirme yazısı olacaktır.Marka güvenilirliği

Bu husus önemli bir noktadır. Hangi teknolojik ürün olursa olsun markanın geçmişine ve kullanıcı yorumlarına bakınız. Zaten bilindik ürünlerde kullanıcıların yorumları forumlarda kalmıyor her yere yayılıyor. Nasıl telefonda Apple, Samsung, Lg, Sony, Htc, Lenovo, Asus gibi firmaları herkes biliyor. Diğer ürünlerde'de böyledir. kulaklık alırken Akg, Philips, Beats, B&O vardır misal iyi marka olarak. Bunlar çoğaltılabilir ama sıkmak istemiyorum. O yüzden  Bir ürün alır iken markanın güvenirliliğine bakınız. Eğer emin değilseniz bizlere sorunuz. 

Teknik veriler

Piyasada iyi bir ürün alır iken nerede ise tüm teknik verilerine ulaşabilirsiniz. Bu ürünün kalitesini ortaya koyar. Bu verilerin yazılmadığı bir ürün o kadarda iddialı olmayabilir. Misal 50 tl fiyata bir kulaklık alacaksınız ama 2 ürün arasında kaldınız. Burada teknik verilere bakınız. Eğer birinde yazıyor diğerinde yazmıyor ise tercih etmeniz gereken teknik verinin yazılı olduğudur. Genelde öne çıkmayan teknik verisi olan ürünler teknik veriyi gizlerler. 

Tasarım

Bu en önemli noktalardan birisidir ama en önemlisi değildir. Bir ürünün tasarımı muhteşem diye teknik olarak çok daha üstün olanın yerine tercih edilmemelidir. Tasarım bir çok etmenin bir araya gelmesiyle oluşur. Bunların başında görünüz vardır. Görünüş uzaktan alımlı ve şık olmalıdır. Bunun dışında ele verdiği hissiyat iyi olmalıdır ve mümkünse premium hissiyat vermelidir. 
Tüm işlevleri kolay kullanılıyor olmalıdır ve tasarım ergonomiyi yok etmemelidir. 

Sertifika ve güvenlik

Eğer aldığınız bir ürün için sertifika ve güvenlik önlemi gerekiyor ise bunların mutlak olup olmadığına bakınız. Aynı teknik veri daha iyi bir tasarımla birlikte olup sertifikaları olmayan bir ürün biraz riskli olabilir. Zaten daha ucuz ise bilin ki o ürün gerçek teknik verileri verememektedir. O yüzden kesinleşmiş güçlü sertifikaların oluşuna dikkat edin. 
Misal birgisayara güç kaynağı alırken 80+ sertifikası önemlidir. Akım sertifikaları önemlidir. Power bankler'de akım sertifikaları önemlidir. 
Ucuz power bankler üstünüzde patlayabilir. O yüzden sertifikalar önemli. 

Kullanıcı yorumu

Ürünü beğendiniz ve arkada güvenilir o zaman direk ürün hakkında yorumlara bakabilirsiniz. Eğer vakit kısıtlı ise sadece ürün yorumlarına bakmakta yeterli olacaktır. Bu yorumlara bakar iken çok yorum olan alışveriş mağazalarına yada forumlara bakabilirsiniz. 
Bu yorumlar önemlidir kaliteli olanları bulup onların değerlendirmelerini'de göz önünde bulundurunuz. 

Sonuç

Eğer tüm saydığım kategorilerden geçebilmiş ise bu ürün sizi memnun edecektir hayırlı günlerde kullanmanızı dilerim. Sonuç bölümünde fazla ayrıntı vermek isterdim ama teknoloji alışverişinde üşengeçlik büyük sorunlara yok açabilir. 
Teknoloji alışverişinde nelere dikkat edilmelidir Teknoloji alışverişinde nelere dikkat edilmelidir Reviewed by Ercüment Solmaz on 09:03 Rating: 5

Hiç yorum yok

Video