Üretim nedirBu yazımda üretimi ele alacağım. Yine bu konuyu ele almamın nedeni benim günlük hayatta yaşadığım bazı olaylardır. Beni takip edenler biliyorlardır, ben kendi bildiğim deneyimlediğim şeyleri kalema alırım. Yani bir yaşanmışlık vardır he yazımda. Benim almak ve almamak için 5 neden yazımda ki nedenler kullanıcıya dokunan nedenlerdir. Benim almak için 5 neden yazıma hiç bir şekilde eleştiri geldiğini görmedim ama almamak için 5 neden yazılarım eleştirildi. Bu eleştirilerde genel bir değerlendirme yaptığımda aslına bakarsanız hiç biri benim nedenlerimi eleştirmiyor. Yani tasarımı kötü dediğim cihaz karşı yok orası iyi sadece şuarsı kötü cevap veremiyor. Yaptıkları şey sen ürüne çamur atıyor ve kötülüyorsun oluyor.

Bir ürünün eksik yanlarını dile getirmek çamur atmak değildir. Bu insanlar çamur atmak nedir onu öğrenip gelmeliler. Ben ve benim gibi yapan bir çok kişi bir ürünün veya herhangi bir şeyin eksik yanlarını söylerken bunu net söyler ve gerekirse bu nedenin içini doldurur. Biz burada iletişim halinde olmadığımız ve sadece tek yazıda en temel bilgiyi vermemiz gerektiği için açıklamayı gerek görür ve açıklamasını altına yazarız. Ben bunu yaptığımda ürünün eksiklerini söyleyip sizin yararınıza bir şey yapıyorum


Siz kandırılmayın diye çabalıyorum. Bir önceki yazımda belirtmiştim. Reklamlar ile kandırılan çok insanlar  var. O yazımda almak için 5 neden yazmadım ve bunu o yazının başında nedeni ile belirttim. Yani yine çamur atmadım doğruları söyledim. Eleştirmek ile çamur atmak aynı şey değildir ki zaten üretenle üretmeyenin farkı'da burada ortaya çıkar. Üreten insan insanlara bir hizmet sunandır. Bu hizmet ister bir kalem olsun, ister bir fotoğraf olsun, ister bir yazılım olsun, isterse benim yaptığım gibi kalema alınmış bir yazı olsun.

Bunların hepsi üretimdir. Üretilen şeyler eskiden elle tutuluyormuş ama artık elle tutamadığınız ürünler var ve insanlar bunları üretmek için yıllarını harcıyorlar. Benim yazdığım bu yazıyı çıktı alıp elde tutabilirsin ama bir işletim sistemini elde tutamazsın. Eğer üretim elde tutulan ürün istiyor ise işletim sistemleri ürün değil ama benim bu yazıya harcadığım vaktin belkide 1000 katını harcıyorlar işletim sistemini oluşturabilmek için.

Beni takip edenler bilecektir ben ezber bilgi yazmayı sevmem. Övdüğüm cihazları aynı zamanda ağır eleştirdiğim için beni suçlayanlar oldu. Ben bu zamana kadar 210'dan fazla yazı kaleme almışım. Bu sitedeki yazılar ayıklanıp seçilmiş kısmı ve yine bu halde 210'dan fazla. Benim dediğimin şeyin doğru olduğunu nerden bildiğimi sorduklarında göstereceğim 210'dan fazla içeriğim var yani ben üreten bir insanım.

Beni eleştirenlere bu insan neden yanlış söylüyor doğrusu ne ve senin bildiğinin doğru olduğunun kanıtı ne. Ne ürettin, bilgini ölçeceğim bir şey göster dediklerinde gösterecekleri hiç bir şey yok. İşin özü üretim ortaya bir şey koyabilmektir. Ortaya koyduğun üründe güven verebilmektir. Üretim sizin için yatırın bir referanstır. İnsan ürettikçe bir şeyler öğrenir ve kendini geliştirir. Üretmek iyi bir şey elinizden geldiğince üretin kendinizi geliştirin.

Üretirken benim uzun uğraç vererek oluşturduğum referanslarıma rağmen çamur atıyorsun diyerek hiç bir ürün ortaya sunmamışım algısı yaratmaya çalıştıkları çok oldu. Böyle insanların üretmek için ne bilgisi var nede cesareti o yüzden bunları takmayın bunlar sizin üretim azminizi yıkmasın. Üretim nedir başlığı ile başayıp üretim güzeldir üretin ürettirin yorumuyla yazımızı sonlandırdık.
Şimdilik benden bu kadar hoşça kalın...
Üretim nedir Üretim nedir Reviewed by Ercüment Solmaz on 09:00 Rating: 5

Hiç yorum yok

Video